• Polročné prázdniny

Termín polročných prázdnin pre školský rok 2021/2022

• Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 3. február 2022 (štvrtok)
            • Termín prázdnin: 4. február 2022 (piatok)
            • Začiatok vyučovania: 7. február 2022 (pondelok)

Vzhľadom k nesprávnemu údaju, ktorý zverejnilo MŠVVaŠ SR (7. február - utorok), upozorňujeme žiakov a rodičov na správny údaj, a síce 7. február 2022 - PONDELOK, teda začiatok vyučovania po polročných prázdninách je v pondelok.

• Šaliansky Maťko 2022 - školské kolo

Vo štvrtok 27. januára 2022 sme v našej škole zorganizovali školské kolo súťaže Šaliansky Maťko. Napriek zložitej pandemickej situácii sa žiaci do súťaže zapojili a mali radosť z interpretácie slovenských povestí. Naša porota, ktorej predsedala skúsená recitátorka p. riaditeľka Mgr. D. Jacová mala neľahkú úlohu. Všetci súťažiaci - v 1. kategórii (K. Pavlinská, E. Funtalová, K. Marhevka, T. Ľachová, L. Štefančíková, A. J. Mikláš, A. Čorba) a v 2. kategórii (D. Futejová, M. Pavlinský, M. Bajus, T. Farkas. E. Kyjovská, T. Kravcová, S. Schmiedová) boli ocenení diplomom a poukážkou na nákup školských potrieb. Ďakujeme všetkým recitátorom za prednes krásnych textov, pani učiteľkám i rodičom za prípravu a porote za hodnotenie.

• Aktualizovaný školský semafor

Vážení rodičia,

na základe vyhlášky č.7/2022, ktorá vstúpila do platnosti 25.01.2022 Vás informujeme o zmenách v trvaní izolácie osôb pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 ako aj zmenách v trvaní karantény u osôb, ktoré boli v úzkom kontakte s pozitívne testovanou osobou.

Plné znenie aktualizovaného školského semaforu si môžete prečítať tu .

• Domáce samotestovanie žiakov

MŠVVaŠ umožňuje rodičom využívať samotestovanie žiakov Ag samotestami v domácom prostredí. Každý žiak základnej školy, ktorého rodič prejaví záujem, dostane zdarma 5 ks samotestov na domáce samotestovanie. Možnosť antigénového samotestovania môžu využiť všetci žiaci, aj zaočkovaní a aj tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19. Ich použitie je povinný hlásiť škole prostredníctvom edupage alebo písomne. Testovanie odporúčame 2-krát týždenne pred nástupom do školy alebo v prípade príznakov ochorenia.

• Návrat do školy po vianočných prázdninách - 10.01.2022

Informácie MŠVVaŠ

Po predĺžených zimných prázdninách sa začne prezenčné vyučovanie v plánovanom termíne. V pondelok 10. januára 2022 sa budú prezenčne vzdelávať materské, základné aj stredné školy. Od tohto termínu sa zároveň školy budú opäť riadiť tzv. Školským semaforom.

Pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá "Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti" žiaka prostredníctvom edupage. Do školy nemôže ísť nikto s príznakmi infekcie.

• Pytagoriáda - školské kolo

8. decembra 2021 sa žiaci 3. a 4. ročníka ZŠ zapojili do Pytagoriády - matematickej súťaži, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie bodov sa teda skladá z dvoch položiek, z bodov za správnosť a z bodov za čas. Účastníkmi vyššieho kola súťaže môžu byť len žiaci, ktorí úspešne absolvovali nižšie (školské) kolo súťaže. V kategórii P3 (žiaci 3. ročníka) sa úspešnými riešiteľmi stali Aleš Čorba, Michal Kicko a Markus Onderčo. V kategórii P4 (žiaci 4. ročníka) nebol úspešný riešiteľ. Všetkým úspešným riešiteľom 3. ročníka blahoželáme a prajeme podobné úspechy v okresnom kole, ktoré sa uskutoční v marci.

• Vyučovanie v 2. ročníku ZŠ

Milí rodičia a žiaci 2. ročníka,

vzdelávanie žiakov 2. ročníka ZŠ v Rožkovanoch pokračuje dňa 13. decembra 2021 (pondelok) prezenčnou formou. Žiaci 2. ročníka, ktorí navštevovali ŠKD sú na základe rozhodnutia RÚVZ v povinnej karanténe a pokračujú vo výučbe dištančnou formou.

• Karanténa!!!

Vzhľadom na pozitivitu v triede mladších detí v MŠ Rožkovany rozhodnutím RÚVZ - Hygiena detí je do 13. 12. vrátane, karanténa. Žiadam rodičov, aby kontaktovali svojho pediatra a na základe jeho odporúčania sa zariadili. Tiež je nevyhnutné sledovať zdravotný stav detí a pri príznakovosti určite kontaktovať detského lekára.

• Mikuláš v našej škole

Opäť je tu ten deň, kedy našu školu (pondelok 6. decembra 2021) navštívil Mikuláš s vrecom plným darčekov pre deti. "Netrpezlivo sedíme v laviciach a s napätím čakáme, kedy zavíta aj do našej triedy. Zrazu začujeme na chodbe blížiaci sa šuchot topánok a v tom nás napadne, či sme aj tento rok boli dobrí a čo nám Mikuláš prinesie... priniesol... vstúpil do triedy v sprievode anjelov, porozprával sa s nami a rozdal sladké darčeky... a my sme mu sľúbili, že budeme robiť len dobré skutky. Všetci sme zažili niečo vzácne..." Milí naši žiaci, rodičia a učitelia, želáme Vám, aby sa Vám v tomto predvianočnom zhone podarilo trošku spomaliť, myslieť viac jeden na druhého a spomenúť si aj na tých, ktorí potrebujú naše milé slovo, či chvíľku pozornosti. Užite si tieto vzácne chvíle v pokoji a s úsmevom na perách...

Nedeľa 28. 4. 2024